חיתוך בטון בעבודות שלד

חיתוך בטון בעבודות שלד

עבודות שלד במחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695660

ניסור בטון בעבודות שלד, שונה בתכלית מחיתוך בטון בשלב מתקדם יותר. לפני שיוצאים לדרך, יש להבין את המשמעות של חיתוך הבטון בשלב זה, וההשלכות שלו על המשך תהליך הבנייה. אז מה הוא בכלל שלב עבודות שלד? וכיצד ניתן לבצע עבודות ניסור? באילו מקרים נצטרך אותן? כל התשובות במדריך הבא.

מה הן בכלל עבודות שלד?

אחרי שתכננו את הבית, או המבנה, מתחילים לבנות את היסודות. ההגדרה של עבודות שלד כוללת את השלבים מסימון הקרקע, בניית הכלונסאות והיסודות, בניית המבנה, הקירות, התקרה, והמחיצות. כשסיימנו את שלב השלד, נוכל לראות מול העיניים צורה של בית, במקום בו עד לא מזמן הייתה קרקע בלבד. אמנם יש עוד המון עבודה לעשות עד שהבית יהיה מוכן, אבל שינויים בשלב זה הם תמיד עדיפים מאשר בשלב מתקדם יותר.

באילו מצבים נידרש לבצע חיתוך בטון בעבודות שלד?

אתם עלולים להרים גבה, ולשאול את עצמכם, אם בנינו את הבניין על פי התכנון, למה שבכלל נצטרך לבצע שינויים בשלב כל כך מוקדם? כל עוד עקבנו אחרי ההוראות והמידות הנכונות, למה שנצטרך לבצע ניסור בטון?

לפני שנשיב על השאלה, יש לקחת בחשבון שניסור בטון הוא לא עניין של מה בכך, הדבר מצריך כלים ומכשירים מיוחדים, הכשרה והסמכה. בטון הוא חומר חזק, והקידוח בו יכול לקחת זמן. יש לבצע את הדברים כמו שצריך, אחרת עלולים להיגרם נזקים בלתי הפיכים, שישפיעו על המבנה בזמן הארוך. בטון שלא נקדח כראוי, עלול להיסדק, להישבר, ולפגוע בעמידותו של המבנה.

אז אחרי שהבנו, שקידוח בטון הוא לא עניין פשוט, נחזור לשאלה, מדוע שבכלל נצטרך לטרוח?

התשובה מתחלקת לשניים –

-טעויות בבנייה שדורשות תיקון – טעויות קורות, ועדיף לעלות עליהן בזמן מאשר אחרי שהמבנה כבר בנוי. בשלב זה, במידה ונראה שהחלל שפערנו בשביל החלון לא עומד בדרישות של תוכנית הבנייה, נוכל לקדוח בבטון, ולוודא שהחלל בגודל הנכון ויעמוד בדרישות. תוכנית הבנייה אמנם מגדירה באופן ברור את גודל מפתח החלון, אך במידה והדבר התפספס, ניתן לתקן את המצב, באישור מהנדס הבנייה.

– שינוי בתוכנית – תוכניות בנייה הן דבר דינאמי, ותוך כדי תנועה יכולים להיות שינויים. במצב כזה, פועלי הבניין ידרשו לנסר את הבטון בהתאם לדרישה המעודכנת. גם אם הם עקבו אחרי התוכנית ההתחלתית, יכולים לצוץ שינוים שמעכבים את העבודה, אך עדיין יש לבצעם על הצד הטוב ביותר. למשל, מהנדס הבנייה קיבל החלטה שהחלל עבור הדלת לא מספיק, ולכן יש להגדיל אותו באמצעות חיתוך בטון. שימו לב, שהדברים תמיד צריכים להתבצע באישור הרשויות ואישור מהנדס הבנייה.

מי יבצע עבורנו את חיתוך הבטון בשלב עבודות השלד?

כאמור, שלב עבודות השלד הוא שלב קריטי שמכתיב את המשך תהליך הבנייה. זה השלב לתקן את הבעיות, לשים לב לליקויים, ולבדוק מספר פעמים שהכול עומד על פי התוכנית. תוכנית העבודה מגדירה מראש את המידות, ולכן חשוב לעקוב אחריה להמשך הצלחת פרויקט הבנייה. תיקון הטעויות יהיה פשוט יותר בשלב הזה, מאשר אחרי שהבית בנוי.

בגלל שמדובר בשלב חשוב, כובד האחריות על הבנייה מונח על כתפיו של בעל המקצוע שבחרתם. חיתוך בטן חייב להתבצע בצורה חדה ומדויקת, והפעם – אין מקום לטעויות. בחרו בבעל מקצוע עם המלצות, שיבצע עבורכם חיתוך בטון שתהיו מרוצים ממנו. בקשו מבעל המקצוע לראות עבודות קודמות שלו, ודאו שהוא ביצע את אותה מלאכה שאתם צריכים, ושיש בידיו את הכלים המתאימים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695660

אז מה היה לנו בכתבה:

עוד כתבות בנושא

בלוג
א.י עבודות שלד

איך לבחור קבלן שלד

מבין כל הקבלנים המעורבים בשלבי הבנייה, קבלן שלד הוא אחד המרכזיים והחשובים ביותר. נכון שלכל קבלן ישנה חשיבות והכרחיות. אך אנו אומרים שקבלן השלד הוא

Read More »
בלוג
א.י עבודות שלד

בעיות נפוצות אצל אנשי ענף הבנייה

אחד הענפים המאתגרים, המספקים והמסוכנים ביותר מצד שני, הוא ענף הבנייה. בכל יום נשמעים עוד ועוד סיפורים על אנשים שאיבדו את השמיעה בשל הרעש וכעת

Read More »

פינוי אסבסט

אם אתם עומדים לפני משימה של פינוי אסבסט בכל תצורה שהוא ובכל מצב שהוא, אתם לבטח יודעים שלא מדובר בפינוי רגיל כמו כל פינוי אחר

Read More »

כמה עולה היתר בניה לבית

בנוסף לכל ההוצאות שממתינות לכם לצורך בניית ביתכם החדש, כעת אתם גם מבינים שיהיה עליכם לשלם גם עבור הוצאת היתר בניה, אבל האם הוצאת היתר

Read More »

השאירו פרטים

החזון שלנו

החברה מנוהלת על ידי אנשי מקצוע וותיקים בעלי ניסיון שלא יסולא בפז בענף הבניה בכלל ובתחום עבודות השלד בפרט. לחברה צוות עובדים מקצועיים הכולל אנשי הנדסה, אנשי תכנון, אנשי ניהול ופיקוח וכמובן אנשי ביצוע מן השורה הראשונה. עבודות השלד של א.י עבודות שלד מבוצעות על פי מתודולוגיות מתקדמות אותן בנתה החברה לאורך שנים של פעילות בתחום, ומיועדות להבטיח ללקוח את הקמת השלד בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הקפדה על איכות העבודה בכל שלב ושלב עד לפרט הקטן ביותר.

-י.א עבודות שלד-

בלוג
א.י עבודות שלד

איך לבחור קבלן שלד

מבין כל הקבלנים המעורבים בשלבי הבנייה, קבלן שלד הוא אחד המרכזיים והחשובים ביותר. נכון שלכל קבלן ישנה חשיבות והכרחיות. אך אנו אומרים שקבלן השלד הוא

קרא עוד »

פינוי אסבסט

אם אתם עומדים לפני משימה של פינוי אסבסט בכל תצורה שהוא ובכל מצב שהוא, אתם לבטח יודעים שלא מדובר בפינוי רגיל כמו כל פינוי אחר

קרא עוד »