מהי בקרת איכות בניה ומדוע יש צורך במכון בקרה

עבודות שלד במחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

בקרת איכות בנייה היא הצעד הכי חשוב, החותם המחייב, שמאשר לכם כי הכול כשורה. מה זה הכול? ובכן, כל האלמנטים שצריכים לחבור יחד לכדי מבנה יציב, בטיחותי, תקין, וחוקי, מבנה שתהיו לא רק גאים בו, אלא בטוחים להשתמש בו. בין אם בניין למגורים, בניין משרדים, פרויקט ציבורי או פרטי, הרי שבסופו של דבר מישהו צריך לאשר את המבנה או המבנים, לפי תקנים מחייבים, וחוקים ברורים מאוד.

ממש כמו לבדוק את האוטו לפני שניגשים איתו לטסט, בתהליך הבקרה לאיכות הבנייה שלכם אתם בעצם מכינים את הפרויקט לבדיקה וביקורת. אם עברתם בקרה נכונה לפני הבדיקה הרשמית, הרי שתוכלו לאתר כשלים מראש, לזהות היכן יש לשפר ומה, ובכלל מה אפשר לעשות כדי להגיע לתקן הדרוש לקבלת ההיתרים לסיום הפרויקט.

 

מה עושים בתהליך בקרת איכות בנייה

בקרת איכות בנייה רצינית לא משאירה קצוות פתוחים, ובעצם מכסה אתכם מכל כיוון אפשרי, וזאת בכדי למנוע הפתעות בהמשך הדרך, הפתעות שעלולות לעכב את הפרויקט, ולעלות לכם כסף. בכדי למנוע הוצאות מיותרות ועגמת נפש מיותרת, בקרת האיכות תבדוק את הכול, בלי יוצאים מן הכלל. לפניכם דוגמא חלקית מרשימת הבדיקות שיש לבצע בתהליך –

  • בטיחות מול אש ושריפות
  • תקנים במילוט וחילוץ מהמבנה
  • הפחתת הסיכונים להחלקה ומעידה
  • איטום כל חלק במבנה שנוגע בקרקע
  • בדיקה והמלצה על מתקני תברואה שונים
  • הגנה מפני חומרים מסוכנים, פציעות וכוויות
  • בדיקת יציבות המבנה והשלד למצבים של הרס
  • אוורור הבניין, ניקוז הבניין, מיגון, אקוסטיקה, ועוד

רשימה חלקית זו מהווה את חלקה הארי של הבדיקה, אך לא את כולה, ולכל אחד מאלו יש תתי סעיפים לפי תקנות שונות, בהתאם לשימוש. דין מחסן אינו כדין דירה בכל הנוגע לאקוסטיקה, אך אם זה מחסן לחומרים מסוכנים, יש לו תקנים אחרים ומחמירים יותר מאשר דירה ממוצעת, לפחות בתחום התפקיד הספציפי וייעוד החלל. כעת אתם מתחילים בוודאי להבין את חשיבות בקרת האיכות, ומדוע מוטב לבצעה מוקדם מאשר מאוחר.

 

בוחרים מכון תקנים

ביצוע בקרת איכות בנייה זה תהליך מורכב, שדורש ניסיון, הכרות, סדר ואחריות. כמו בכל חברה ועסק, מדובר, בסופו של יום, בתקשורת בין אנשים, וביכולות האישיות של כל המעורבים בדבר. כשאתם ניגשים לבחון את החברה שתעניק לכם שירות בקרת איכות למבנה שלכם, חשוב לוודא כי מדובר בחברה וותיקה וחזקה בתחום. חברה שכזו נותנת לכם למנף את הכוח שלה, ושמה הטוב נותן משקל ותוקף לדוחות שלה.

בדקו שהחברה מעסיקה צי של עובדים מומחים, בכדי שלא משנה מתי אתם מזמינים את העבודה, תמיד יהיה מי שיעשה אותה. זכרו כי מדובר בכמה וכמה אנשי מקצוע, ולא אדם אחד, מומחה, שמגיע ועושה את כל העבודה לבדו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!