ממה מורכבת הצעת מחיר קבלן שלד

עבודות שלד במחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695660

השאלה הנוגעת לעלות הבניה היא אחת השאלות המורכבות והמעניינות ביותר לכל מי שבונה את ביתו. ישנם מרכיבים רבים אשר קובעים כמה תעלה הבניה: תשלום לאנשי המקצוע, בחירת חומרים, מורכבות העבודה ועוד רבים נוספים. בעוד שרבים מאנשי המקצוע והספקים יקבלו תשלום בסך אלפי ועשרות אלפי שקלים, התשלום לקבלן יגיע למאות אלפי שקלים.

קבלת הצעות מחיר מקבלנים שונים יכולות להציג פער של אלפי ולעתים אף עשרות אלפי שקלים. יש לשאול מהיכן נובע הפער ולקבל הצעת מחיר רלוונטית. בכתבה זו נבחן את המרכיבים של ההצעה ונבין מה חשוב שיהיה כתוב בחוזה מול הקבלן.

ממה מורכבת הצעת מחיר קבלן שלד

יש להבין כי הצעת המחיר לבניית השלד יכולה להיות מורכבת ממרכיבים שונים וכן לדעת כי לא תמיד כל אותם מרכיבים יכללו בתוך ההצעה.

עלות בניית השלד

עלות הבנייה כוללת בתוכה שלל עבודות, החל מעבודות העפר ועד ליציקה ולתפסנות. בכל מקרה עליו לקחת אחריות ולכלול את מרכיב העבודה. מרכיב עלויות החומרים (כפי שיפורטו בהמשך) לא תמיד יכללו בהצעת המחיר והקבלן יוכל לציין מה בדיוק נכלל בתוכה.

עלות עובדי הבניין

הצעת מחיר קבלן שלד כוללת את עלות העובדים. הוא זה שמביא את העובדים שיבצעו את בניית השלד, אך לא בהכרח יהיה אחראי על עבודות העפר, האינסטלציה ודומות. כדאי לדעת מראש מה כוללת ההצעה ושזו תהיה מפורטת ככל הניתן (על כך בהמשך הכתבה).

עלות הבטון

יש לבחון אם עלות הבטון נכללת בהצעה או לא. ישנם קבלנים אשר ירצו לשלם בעצמם על הבטון ולהכניס את העלות בהצעת מחיר ואחרים שיעדיפו כי התשלום יתבצע לספק הבטון. שתי הגישות יכולות לעבוד מצוין כל עוד לשני הצדדים ברור מי אחראי על איזה תשלום.

עלות הבלוקים או האיטונג

ממש כמו עלות הבטון כך גם התשלום עבור הבלוקים או האיטונג, יש לקבוע מראש מי אחראי על התשלום. גם אם התשלום מתבצע ישירות לספק, אין זה אומר שהקבלן לא יתמוך בך ויגיד לך מתי להזמין את החומר, אלא שמבחינת הנוחות האישית יהיה לו נוח יותר שהתשלום לא יעבוד דרכו.

נקודות הכרחיות לבדיקה בחוזה

נתחיל מכך שכל מה שסוכם בעל פה צריך להיות כתוב בחוזה. אין להשאיר סימני שאלה באוויר ולהסתמך על כך שכל הצדדים יהיו מרוצים. ככל שיותר דברים כתובים באופן ברור, כך מה שנעשה בפועל תואם את הציפיות. בבדיקת החוזה כל דבר צריך להיות מפורט. יש לדעת מי משלם על החומרים ומי אחראי להזמין אותם. חשוב לדעת האם ישנן עבודות נוספות שהקבלן יבצע (כמו עבודות עפר) ואם לא לתאם אותן מול קבלן מתאים.

בנוסף יש לשים לב כי החוזה מכיל לוח זמנים לעבודה ולתשלום. אין כל ציפייה לתשלום של מלוא הסכום לפני שהעבודה מתחילה ועם זאת חשוב לדעת מתי יהיה עליך לבצע את התשלום הבא. ככל שנושא זה ברור לשני הצדדים כך קל יותר לעבוד יחדיו וכל עבודת השלד מתבצעת ברצף.

לקבל הצעת מחיר מקבלן מורשה

שלב קבלת הצעת המחיר יכול להעלות אצלך שאלות רבות ואף חששות. הדבר הראשון שיש לשים לב אליו ולא להתפשר עליו בשום מקרה הוא לעבוד רק עם קבלן מורשה. יש לבדוק כי הוא מחזיק ברישיון בתוקף וכי מספר הרישיון מופיע בחוזה.

במהלך הצעת המחיר אפשר להעלות כל שאלה ועל הקבלן לתת לך את הבטחון המלא לקראת תחילת הפרויקט. י.א עבודות שלד מתמחים בתחום וישמחו למסור הצעת מחיר מסודרת והוגנת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7695660

אז מה היה לנו בכתבה:

עוד כתבות בנושא

חיפוי עץ לקיר: האם זה באמת שווה?

חיפוי העץ לקיר הוא שיטת בנייה העושה שימוש בלוחות עץ לכיסוי החלק החיצוני של הקירות החיצוניים של המבנה. שיטת בנייה זו משמשת בדרך כלל באירופה,

Read More »
בלוג
א.י עבודות שלד

מכון בקרה לאיכות דיור גבוהה

כולם מדברים על זה, אבל איכשהו המצב לא משתנה; קצב הבנייה במדינה הקטנה שלנו הולך וגובר, ובכל יום צצים בכל רחבי המדינה בניינים גבוהים יותר,

Read More »

השימוש בפסולת ברזל והפינוי

פסולת ברזל ומתכת היא דאגה מרכזית בעולם כיום. ההערכה היא כי למעלה מ-10% מכלל הפסולת המיוצרת בעולם מורכבת מחומר מסוג זה. על מנת לצמצם פסולת

Read More »

הקושי בפינוי אסבסט מבתים

אסבסט הוא מינרל טבעי המשמש בחומרי בניין. נמצא שהוא גורם לסרטן, מחלות בדרכי הנשימה ובעיות בריאות אחרות. הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) יזמה קמפיין לאומי להסרת

Read More »

השאירו פרטים

החזון שלנו

החברה מנוהלת על ידי אנשי מקצוע וותיקים בעלי ניסיון שלא יסולא בפז בענף הבניה בכלל ובתחום עבודות השלד בפרט. לחברה צוות עובדים מקצועיים הכולל אנשי הנדסה, אנשי תכנון, אנשי ניהול ופיקוח וכמובן אנשי ביצוע מן השורה הראשונה. עבודות השלד של א.י עבודות שלד מבוצעות על פי מתודולוגיות מתקדמות אותן בנתה החברה לאורך שנים של פעילות בתחום, ומיועדות להבטיח ללקוח את הקמת השלד בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הקפדה על איכות העבודה בכל שלב ושלב עד לפרט הקטן ביותר.

-י.א עבודות שלד-

התקשרו עכשיו